Siirry suoraan sisältöön

Helsinki: Taidetta ja kahvia ruuhkavuosiin

Lisätietoa tapahtumasta

Levinnyttä syöpää sairastaville alle 50-vuotiaille keskiviikkona 5.3.2025 klo 11:00
Paikka:
Nykytaiteen museo Kiasma, Mannerheiminaukio 2, Helsinki
Tapaaminen museon aulassa klo 11.

Kun syöpä ilmoittaa olemassaolostaan kesken ruuhkavuosien, elämän mannerlaatat rymisevät. Silloin auttaa tieto, että on olemassa muitakin, jotka ovat samassa tilanteessa.
Haluamme kutsua sinut, alle 50-vuotias levinnyttä / pitkäaikaista syöpää sairastava, ihmettelemään taidetta porukalla. Käymme tutustumassa Kiasman ajankohtaisiin näyttelyihin, jonka jälkeen sinulla on mahdollisuus omakustanteiseen kahvi/ruokahetkeen museon kahvilassa. Tapaamisessa ei ole ohjattua keskustelua, joten sinä itse päätät, mitä haluat tilanteestasi jakaa. Tärkeintä on mahdollisuus todeta, että et ole yksin.
Tapaamisessa on mukana terveydenhoitaja Kirsi Roos Etelä-Suomen Syöpäyhdistyksestä. Saat lisätietoja tapahtumasta Kirsiltä numerosta 044 730 3303.
Etelä-Suomen Syöpäyhdistys tarjoaa osallistujille maksuttoman sisäänpääsyn taidemuseoon. Mikäli sinulla on museokortti, ole ystävällinen ja ota se mukaasi.
Ilmoittaudu 2.3. mennessä tästä linkistä: Sähköinen ilmoittautumislomake Taidetta ja kahvia ruuhkavuosiin (Webropol)  
Huomaa: Jos et pääse mukaan tapaamiseen mutta olet kiinnostunut ryhmästä, jätä yhteystietosi ilmoittautumislinkin kautta. Näin saat tietoa tulevista tapaamisista.